I vëllai trafikant droge, zbulohet pse u mor peng Jak Prenga në Kamëz

Publikuar tek: aktualitet, më 12:43 27-01-2020 I vëllai trafikant droge, zbulohet pse u mor peng Jak Prenga në Kamëz

Detaje të reja kanë dalë nga rrëmbimi i Jak Prengës në Kamëz mesditën e 17 Janarit.

Burime për Report Tv, bëjnë me dije se rrëmbimi i tij lidhet me të kaluarën e të vëllait, pasi dyshohet si i përfshirë në trafikun e drogës.

Mësohet se i vëllai i Prengas nuk dorëzuar një sasi prej rreth 16 kg kokaine.

Ndërkohë RENEA ka zbarkuar në Shijak, ku ka nisur me kontrollet, konkretisht në kompleksin e vëllezërve Hajri, ku dyshohet se mbahet Jak Prenga.

Nga operacioni deri më tëni janë sekuestruar një armë zjarri dhe janë shoqëruar në polici dy persona.

Më herët u ërfol se para pengmarrjes Prenag  ka pasur një konflikt me sende të forta mes 2 pengmarrësve, ku njëri prej tyre ka mbetur dhe i plagosur pasi në vendin e ngjarjes ka pasur shenja gjaku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071408748626709
array(1) { ["section"]=> string(75) "i-vellai-trafikant-droge-zbulohet-pse-u-mor-peng-jak-prenga-ne-kamez-193278" }