I vendosën tritol poshtë makinës/ 35-vjeçari nga Vlora kishte dy vite që ishte kthyer në Shqipëri, ja se si do të shpërthehej bomba

Publikuar tek: aktualitet, më 12:17 22-11-2020 I vendosën tritol poshtë makinës/ 35-vjeçari nga Vlora kishte dy vite që ishte kthyer në Shqipëri, ja se si do të shpërthehej bomba Foto ilustruese

Detaje të reja janë zbuluar nga eksplozivi që iu vendos poshtë makinës 35-vjeçarit nga Vlora.

Sipas informacioneve për mediat, eksplozivi ishte mbështjellë me një telefon celular dhe ishte vendosur në makinën e S. Binaj, por fatmirësisht ajo nuk shpërtheu.

Autori kishte si qëllim që ta shpërthente bombën në distancë përmes një telekomande, por ajo u vu re nga Binaj dhe menjëherë lajmëroi policinë.

Forcat xheniere arritën që ta çaktivizonin bombën. Më pas 35-vjeçari ka deklaruar në polici se nuk kishte konflikte dhe ishte kthyer nga jashtë shtetit para dy viteve.

Policia po punon për të zbuluar autorët e vendosjes së bombës në makinë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas Ardi Veliut, preket nga COVID-19 nëndrejtori i Policisë së Tiranës
Ndarja nga jeta e Bashkim Koplikut, Basha mesazh ngushëllimi: Angazhimi i tij gjatë qeverisjes së Partisë Demokratike do të mbetet i pashlyeshëm »
Article Logic
Execution time: 0.012801885604858
array(1) { ["section"]=> string(136) "i-vendosen-tritol-poshte-makines-35-vjecari-nga-vlora-kishte-dy-vite-qe-ishte-kthyer-ne-shqiperi-ja-se-si-do-te-shperthehej-bomba-228681" }