I veshur kuq e zi, publikohen në ditën e lindjes FOTOT e rralla të komandantit Adem Jashari, me pistoletë dhe kallashnikov në dorë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:44 28-11-2020 I veshur kuq e zi, publikohen në ditën e lindjes FOTOT e rralla të komandantit Adem Jashari, me pistoletë dhe kallashnikov në dorë Adem Jashari

Komandanti legjendar i UÇK-së Adem Jashari nëse do të ishte gjallë, sot do të festonte ditëlindjen, në 28 Nëntor, datë në të cilën gjithë populli shqiptar feston Ditën e Flamurit dhe Pavarësinë.

Ndërkohë, sot ne rrjetet sociale dhe nga mediat në Kosovë janë publikuar disa foto të Adem Jasharit, i veshur me bulzë të kuqe e me shqiponjën dykrenare në mes. Në dorë, ai dhe bashkëluftëtarët e UÇK-së mbajën pistoleta dhe kallashnikov.

Me vendim të ish-presidentit të Kosovës Fatmir Sejdiu, Adem Jashari është nderuar me titullin Hero i Kosovës. Ndërsa Administratori i parë ndërkombëtar i Kosovës, Bernar Kushner ka deklaruar se po të kishte Çmim Nobel për sakrificë e liri, ai do t’i takonte Adem Jasharit dhe familjes së tij.

adem-jashari-1-1_1.jpg

adem-jashariii_1.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekzekutimi i Ridvan Ramazanit, viktima kishte konflikte me Mir Koçian, të ‘FORTIN’ e Shkodrës që u vra në 28 nëntor 8 vite më parë
Detaje të reja nga ekzekutimi i 46-vjeçarit në Shkodër, 2 persona me motor vranë Ridvan Ramazanin, 'karburanti tradhton policinë' »
Article Logic
Execution time: 0.0106041431427
array(1) { ["section"]=> string(134) "i-veshur-kuqe-zi-publikohen-ne-diten-e-lindjes-fotot-e-rralla-te-komandantit-adem-jashari-me-pistolete-dhe-kallashnikov-ne-dore-229439" }