I vjedhin portofolin dhe hajduti i dërgon një letër: “Mbajta paratë për të blerë Marijuana” (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 10:53 19-02-2016 I vjedhin portofolin dhe hajduti i dërgon një letër: “Mbajta paratë për të blerë Marijuana” (FOTO)

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në New York të SHBA-së ku një 28-vjeçar ka humbur portofolin e tij, por pas një jave kupton se ja kanë vjedhur. Hajduti i ka dërguar një letër atij duke I thënë se “Mbajta paratë se më duheshin për të blerë Marijuana”.

Reilly Flaherty ka humbi portofolin në një festival, ndërsa kishe brenda kartën e indetitetit, kartar e kreditit, patentën e makinës por edhe sjë shumë parash. Ai ka bllokuar kartat e kreditin dhe ka nxjerë patent tjetër, deri sa i ka ardhur një zarf me kartat që kishte humbur.

Hajduti i ka dërguar një letër me kartat e kreditit dhe dokumentat e tij. Në letër ai ka shkruar: I dashur  Reilly Flaherty, gjeta portofolin tëndë dhe patenta jote kishte adresën tënde. Ja kartat e kreditit te tuaja dokumentat e tjera të rëndësishme. Mbajta paratë se më duheshin për të blerë Marijuana. Kartën e metrosë se më duhet dhe portofolin tëndë se më pëlqeu. Të kesh një ditë të bukur. Përshëndetje, Anonymus”.

Reilly Flaherty ka pubdlikuar këtë ngjarje duke thënë se “Jam frikësuar, Ky person e di se ku fle unë, njeh postën që unë shkoj. Ky person njeh çdo gjë që ka të bëjë me mua”. 

11leter

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ç’mendoni se po ndodh në plazh? Fotoja që po ngatërron publikun
Amerikanët sulm ajror kundër Shtetit Islamik, të paktën 30 persona të vdekur (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011661052703857
array(1) { ["section"]=> string(99) "i-vjedhin-portofolin-dhe-hajduti-i-dergon-nje-leter-mbajta-parate-per-te-blere-marijuana-foto-32988" }