I vodhën biçikletën, themeluesi i “Ecovolis” shpërblen personin që jep informacion mbi hajdutin

Publikuar tek: aktualitet, më 16:19 24-02-2017 I vodhën biçikletën, themeluesi i “Ecovolis” shpërblen personin që jep informacion mbi hajdutin

Themeluesit të “Ecovolis”, Ened Matos i kanë vjedhur biçikletën pasditen e djeshme  rreth orë 16:00 më zonën e Don Boskos në Tiranë.

Burime për newsbomb.al bëjnë me dije se aktivisti jep shpërblim për personin që identifikon autorët e vjedhjes.

Mësohet se në momentin e grabitjes, Mato ka qenë vetëm disa metra larg vendit ku ka lënë biçikletën tek ndërmarrja e pastrimit EcoTirana.

Kamerat e sigurisë rrugore kanë filmuar dy të rinjtë që vodhën biçikletën, ndërsa policia është vënë në kërkim të tyre.

Mund të duket një biçikletë e thjeshtë, 1 ndër 1 mijë që ka Enedi, por për aktivistin do të thotë shumë.

Po të njëjtat burime tregojnë  për newsbomb.al se Enedi e përdorte prej 7 vitesh, me të ka lëvizur kudo, madje dhe i biri është rritur dhe ka lëvizur me biçikletën e cila është vjedhur.

Enedi ka treguar vazhdimisht se sa shumë e do natyrën teksa ka ndërmarrë dhe nisma për mbjelljen e pemëve dhe pastrimin e zonave të ndryshme duke udhëtuar me biçikleta me aktivistët./Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncimi: Shkarkohet drejtori i Burgut pa shkollë të mesme
Analisti Andi Bejtja: E ndjej detyrë qytetare ta them me zë të lartë, ja përse e përkrah këtë protestë »
Article Logic
Execution time: 0.011336088180542
array(1) { ["section"]=> string(98) "i-vodhen-bicikleten-themeluesi-i-ecovolis-shperblen-personin-qe-jep-informacion-mbi-hajdutin-69839" }