I vodhi paratë pacientit që vdiq nga COVID, Gjykata merr vendimin për infermieren, Ronida Hysi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:32 28-01-2021 I vodhi paratë pacientit që vdiq nga COVID, Gjykata merr vendimin për infermieren, Ronida Hysi

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest me burg” për infermieren, Ronida Hysi, e cila është arrestuara dy ditë më parë nga Policia e kryeqytetit sepse i ka vjedhur një sasi të caktuar parash, një pacienti që humbi jetën nga Covid-19.

Bëhet me dije se infermierja Hysi do të qëndrojë në burg deri sa të mbarojnë hetimet.

30 vjeçarja me banim në Durrës u arrestua pasi, në bazë të pamjeve filmike rezulton si autorja e vjedhjes së një shume parash në portofolin e shtetasit K. D., i cili ka qenë i shtruar në spitalin infektiv, ku ka ndërruar jetë nga COVID-19.

Kallëzimi është bërë disa ditë më parë nga djali i të ndjerit, shtetasi F. D., 25 vjeç, i cili ka deklaruar se nga llogaria bankare e të atit ishte tërhequr shuma 60.000 lekë.

Në bazë të provave filmike ka rezultuar se edhe shuma e parave është tërhequr nga shtetasja Roniada Hysa, infermiere në spitalin infektiv, e cila ka pranuar autorësinë e ngjarjes.

Ronida Hysa, fillimisht e ka nisur karrierën në spitalin e Durrësit dhe më pas është transferuar në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosi gruan me thikë në një hotel në Kavajë, zbardhet dëshmia e burrit: Shokët e saj më erdhën në dhomë dhe...(E PLOTË)
'Më kanë braktisur të afërmit', zbardhen detaje nga vetëvrasja e të dënuarit në Peqin, çfarë u thoshte shokëve në qeli: Kam frikë nga...(E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.012763977050781
array(1) { ["section"]=> string(99) "i-vodhi-parate-pacientit-qe-vdiq-nga-covid-gjykata-merr-vendimin-per-infermieren-ronida-hysi-236710" }