I vunë zjarrin KZAZ në Shkodër, Ademi: Vendimin e Metës e zbatojmë se s’ka Gjykatë Kushtetuese

Publikuar tek: politike, më 21:32 18-06-2019 I vunë zjarrin KZAZ në Shkodër, Ademi: Vendimin e Metës e zbatojmë se s’ka Gjykatë Kushtetuese

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi mbështet veprimin e punonjësve të bashkisë së saj dhe militantëve të PD-së, të cilët sot në mbrëmje i vunë zjarrin ambienteve të një klase ku ndodhej KZAZ, duke djegur materialet zgjedhore.

Ademi tha në emisionin “Open” se bashkitë opozitare në vend janë duke zbatuar vendimin e presidentit Ilir Meta, për sa kohë nuk ka Gjykatë Kushtetuese që të mund ta gjykojë këtë vendim.

“Mendoj se duhet të presim Gjykatën Kushtetuese që të kemi një vendim. Por në momentin që nuk kemi Gjykatë Kushtetuese ne zbatojmë vendimin. Në bazë të Kushtetutës, është Gjykata Kushtetuese ajo që vendos për një vendim”, u shpreh Ademi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069057941436768
array(1) { ["section"]=> string(99) "i-vune-zjarrin-kzaz-ne-shkoder-ademi-vendimin-e-metes-e-zbatojme-se-s-ka-gjykate-kushtetuese-168767" }