I zgjedhuri i Donald Trump tërheq kandidaturën për Sekretar Pune

Publikuar tek: bota, më 23:09 15-02-2017 I zgjedhuri i Donald Trump tërheq kandidaturën për Sekretar Pune

Andrew Puzder, i zgjedhur nga Donald Trump ka tërhequr kandidaturën e tij për Sekretar Pune.

"Pas e shqyrtova me kujdes dhe diskutova me familjen time, unë tërheq kandidaturën time për Sekretar të Punës", tha Puzder në një deklaratë këtë të mërkurë, raporton newsbomb.al.

"Jam i nderuar që  Presidenti Donald Trump më mori në konsideratë për të udhëhequr Departamentin e Punës dhe për të vënë punëtorët e Amerikës dhe bizneset përsëri në rrugën e prosperitetit të qëndrueshëm”,-shtoi më tej Andreë Puzder, raporton newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rrallë: Gjyshet mblidhen dhe mësojnë lundrimin në internet (Video)
Deklarata e Mattis në takimin e NATO-s, media gjermane: Na kanosi ne europianët »
Article Logic
Execution time: 0.01083779335022
array(1) { ["section"]=> string(70) "i-zgjedhuri-i-donald-trump-terheq-kandidaturen-per-sekretar-pune-68845" }