I zhdukur prej 10 ditësh, familjarët në kërkim të 51-vjeçarit nga Kurbini (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:36 28-09-2020 I zhdukur prej 10 ditësh, familjarët në kërkim të 51-vjeçarit nga Kurbini (FOTO) Mark Daka, i humbur prej 10 ditësh

51-vjeçari Mark Daka nga fshati Gurëz rezulton u zhdukur prej rreth dhjetë ditëve.

Lajmin e kanë dhënë të afërmit e tij, të cilët kanë thënë se 51 vjeçari Daka prej disa vitesh rezulton me probleme mendore. Njëra nga motrat e tij me banim ne Lushnje ka strehuar në banesën e saj 51 vjeçarin, ndërsa largohej prej andej pa lajmëruar.

Gjelosh Qerimi është njëri nga të afërmit e Markut i cili ka treguar se prej dy ditësh ka qëndruar në banesë në Gurëz, pasi prej disa vitesh ai ka humbur dhe nënën e tij dhe qëndrimi i vetëm ishte i pabesueshem për të afërmit, ndaj dhe motra e tij në Lushje kujdesej për vellain e saj Markun. Gjelosh Qerimi ka thënë se dy ditë ka qëndruar në këtë banesë, dhe më pas ai është zhdukur. Në dhomën ku ka qëndruar për dy ditë tregohet qartë se Mark daka ishte i pavëtedijshëm, ndërsa figuron i zhdukur prej afro dhjetë ditëve.

Policia e Kurbinit menjëherë pas infromacionit të zhdukjes së 51 vjeçarit është vënë në kërkim, gjithashtu dhe banoret e zonës dhe të afërimit e familjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01310396194458
array(1) { ["section"]=> string(84) "i-zhdukur-prej-10-ditesh-familjaret-ne-kerkim-te-51-vjecarit-nga-kurbini-foto-221979" }