I zhdukur prej 20 vitesh, gjendet në mes të pyllit. Shikoni kartën e identitetit (Foto)

Publikuar tek: bota, më 14:25 11-11-2015 I zhdukur prej 20 vitesh, gjendet në mes të pyllit. Shikoni kartën e identitetit (Foto)

Një doktor spanjoll i humbur prej 20 vitesh, ishte deklaruar i vdekur derisa u pa rastësisht nga 2 biologë në një pyll në Toscana të Italisë. Karlos Sanchez Ortiz de Salazar, 47 u has rastësisht nga 2 mbledhës kërpudhash, të cilëve iu prezantua: “Unë quhem Karlos, jam spanjoll dhe kam 20 vite që jetoj në pyll.”

Karlosi nuk i lejoi 2 biologët që t’i bënin foto por i lejoi që të fotografonin kartën e identitetit. “Tani duhet të iki”, u tha ai.

Ngjarja e pasqyruar nga Corriere Della Sera bëri që familjarët të binin në gjurmët e tij dhe të niseshin mënjëherë për në Itali, megjithëse mendohet të jetë shumë e vështirë gjetja e tij sërish.

“Ne respektojmë lirinë e tij, por nuk do dorëzohemi derisa ta gjejmë dhe ta përqafojmë të paktën një herë të fundit”, u shprehën familjarët. 

12226637_142588326097375_892424927_n.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011873006820679
array(1) { ["section"]=> string(89) "i-zhdukur-prej-20-vitesh-gjendet-ne-mes-te-pyllit-shikoni-karten-e-identitetit-foto-25173" }