I zuri cikloni në oqeanin Indian, zhduken 117 peshkatarë

Publikuar tek: bota, më 00:06 04-12-2017 I zuri cikloni në oqeanin Indian, zhduken 117 peshkatarë

Të paktën 117 peshkatarë janë zhdukur pa lënë asnjë shenjë në Indi.

Ngjarja ka ndodhur pas ciklonit Ockhi dhe autoritetet indiane kanë nisur kërkimet për peshkatarët edhe pse gjasat për ti gjetur janë shumë të vogla.  

Cikloni mes të tjerës shkaktoi dhe shumë dëme të tjera.

Në Indi janë organnizuar disa protesta nga qytetarët, pretendojnë se nuk ka funksionuar  sistemi i alarmit kundër cikloneve, raporton agjencia italiane e lajmeve.

India është një rajonet që goditet më shumë nga ciklonet dhe stuhitë në këtë periudhë të vitit. /newsbomb.al.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012197971343994
array(1) { ["section"]=> string(62) "i-zuri-cikloni-ne-oqeanin-indian-zhduken-117-peshkatare-101857" }