I zuri vendin, ministrja e re e Arsimit për Nikollën: Kemi punuar shumë ngushtë, më ka lënë përshtypje...

Publikuar tek: aktualitet, më 18:40 19-01-2019 I zuri vendin, ministrja e re e Arsimit për Nikollën: Kemi punuar shumë ngushtë, më ka lënë përshtypje...

Minitrja e re e Arsimit Besa Sahini ka folur në emisionin 'Kjo javë' me Nisida Tufën për marrëdhënien që ka pasur me ish-ministren e Arsimit Lindita Nikolla, pozicionin e së cilës e zuri pas shkarkimit nga kryeministri Edi Rama.

Shahini tha se me Nikollën ka pasur marrëdhënie shumë të mira, teksa tha se i ka lënë shumë përshtypje stili i saj i qeverisjes.

'Marrëdhënia jonë ka qenë shumë e mirë dhe kemi punuar shumë ngushtë. Kam parë një stil qeverisje që më ka lënë përshtypje. Ajo ka pasur durimin që të dëgjojë shumë. Vendimi për ndryshimin e kurrikulave nga ajo ka qenë kurajoz, siç ishte dhe 22 universitete private. Studentët kanë qenë para ministrisë. Dhe në një moment kur ata u pyetën nëse Nikolla duhet të jepte dorëheqje, ata janë shprehur kundër. Kjo është një bisedë që mund ta ketë bërë me kryeministrin (Dorëheqjen). Studentët nuk e kanë kërkuar dorëheqjen e Nikollës, pasi ajo nuk është personi që mban mbi supe fajin që ekzistojnë në arsimin e lartë.tij para përgjegjësisë ligjore', tha Shahini.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Greva e pedagogëve të Histori-Filologjisë, Shahini: Do kontrollojmë nëse ka plagjiaturë në doktoraturat e tyre
Bjarke Ingels përgënjeshtron portalin e këshilltarit të Berishës: Do ta bëjmë teatrin e ri »
Article Logic
Execution time: 0.013494968414307
array(1) { ["section"]=> string(106) "i-zuri-vendin-ministrja-e-re-e-arsimit-per-nikollen-kemi-punuar-shume-ngushte-me-ka-lene-pershtypje-149471" }