Ia sekuestroi OFL-ja, Gjykata e Posaçme i kthen makinën e blinduar Lul Berishës, avokati: Ishte me të gjitha dokumentat

Publikuar tek: aktualitet, më 09:03 23-10-2020 Ia sekuestroi OFL-ja, Gjykata e Posaçme i kthen makinën e blinduar Lul Berishës, avokati: Ishte me të gjitha dokumentat FotoArkive: Lul Berisha

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i kthem makinën e blinduar Lulzim Berishës, ish-kreu i bandës së Durrësit.

Sipas asaj që ka deklaruar avokati i tij Detar Hysi, për mediat, makina e blinduar e Lul Berishës ka qenë me të gjitha dokumentat e rregullta dhe Gjykata pasi është njohur me to ka vendosur zhbllokimin e mjetit.

BMW e blinduar e ish-kreut të bandës së Durrësit ishte ndër “goditjet” e para të OFL-së, ndaj personave të dënuar. Ky vendim i Gjykatës së Posaçme dhe të tjera më herët, janë kthyer shpesh në qendër të diskursit publik në vend pasi akuzojnë OFL-në se vepron pa prova, dhe duke iu kthyer pas pronat apo makinat e blinduara bosëve të krimit, “certifikon” si të ligjshme pasurinë e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vettingu në Polici shkarkon Besim Shabanin, ushtarakun që ruan personalitetet e larta dhe shkon në punë me biçikletë, jeton në parafabrikat (FOTO)
‘Hajde në Ballsh’, Rama u përgjigjet naftëtarëve: Dilni nga greva dhe do vij unë vetë tek ju menjëherë »
Article Logic
Execution time: 0.01133394241333
array(1) { ["section"]=> string(123) "ia-sekuestroi-ofl-ja-gjykata-e-posacme-i-kthen-makinen-e-blinduar-lul-berishes-avokati-ishte-me-te-gjitha-dokumentat-224822" }