IBRAHIMOVIC nuk u beson “shifrave”, ylli suedez “parakalohet” nga futbollisti i KOMBËTARES

Publikuar tek: sport, më 17:43 25-10-2018 IBRAHIMOVIC nuk u beson “shifrave”, ylli suedez “parakalohet” nga futbollisti i KOMBËTARES

Zlatan Ibrahimovic renditet si njëri prej sulmuesve më të suksesshëm dhe më të mirë në botë.

Karriera dhe golat e tij janë për t’u patur zili, por “Ibra” nuk është i pamposhtur në çdo aspekt.

Mësohet se ish-futbollisti i Juventusit, Interit, Milanit, PSG-së dhe Manchester United nuk renditet si futbollisti më i paguar në kampionatin amerikan të futbollit (MLS).

Futbollisti i LA Galaxy parakalohet nga futbollisti i Kombëtares sonë dhe Colorado Rapids Shkëlzen Gashi.

Shqiptari paguhet në vit 1.5 milionë € në vit, ndërsa Ibra merr 1.318 milionë € në sezon. Kjo duket e pabesueshme, por shifrat zyrtare provojnë të kundërtën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02022385597229
array(1) { ["section"]=> string(92) "ibrahimovic-nuk-u-beson-shifrave-ylli-suedez-parakalohet-nga-futbollisti-i-kombetares-139096" }