Icardi rikthen Interin te fitorja, Juventus shkatërron Sampdorian

Publikuar tek: sport, më 22:11 26-10-2016 Icardi rikthen Interin te fitorja, Juventus shkatërron Sampdorian

Bardhezinjtë e Juventusit kanë arritur që të fitojnë me rezultatin 4-1 ndaj Sampdoria-s, duke lënë pas rezultatin zhgënjyes kundër Milanit të fundjavës së shkuar.

Roma e ka nisur keq ndeshjen duke e mbyllur pjesën e parë në disavantazh ndaj Sassuolo-s, ndërsa kanë arritur që të kthejnë rezultatin në pjesën e dytë duke fituar 3-1.

Interi e ka nisur me golin e Icardi-t sfidën, por që shifrat janë barazuar shumë shpejt. Megjithatë, në fund është sërish kapiteni Mauro Icardi që shënon një super-gol ndaj Torinos dhe u jep fitoren zikaltaërve pas krizës katër javore. Edhe Napoli ka gjetur fitoren, e cila ka qenë me shifrat 2-0 ndaj Empolit.

Pas këtyre ndeshjeve, Juventus mban vendin e parë me 24 pikë, Inter ngjitët në vendin e 10 me 14 pikë, ndërsa Roma mbetet në vendin e dytë me 22 pikë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032968044281006
array(1) { ["section"]=> string(70) "icardi-rikthen-interin-te-fitorja-juventus-shkaterron-sampdorian-57499" }