ICITAP i dhuron 450 libra Bibliotekës së Akademisë së Sigurisë.

Publikuar tek: kulture-art, më 18:45 13-03-2015 ICITAP i dhuron 450 libra Bibliotekës së Akademisë së Sigurisë. Librat e dhuruar për Biblotekën e Akademisë së Sigurisë

Gjatë një ceremonie të zhvilluar në ambjentet e Akademisë së Sigurisë, kësaj të fundit i janë dhuruar një numër i konsiderueshëm librash nga programi ICITAP.

Librat janë dhuruar nga drejtori i programit Steve Bennett i cili ka vlerësuar faktin që bibloteka është vendosur me parametrat e kohës, duke e cilësuar sallën si çlodhëse dhe edukative.

Ndër të tjera Steve i’u është drejtuar kursantëve të Akademisë:"Jam i lumtur që shumica prej jush jeni anglisht folës, por e rëndësishme për ju është të mbushni mendjen tuaj me studimet për policinë për detyrën që do kryeni dhe kur të keni kohë , mund të lexoni e zgjeroni njohuritë tuaj edhe nëpërmjet këtyre librave.

Në total nga ICITAP i’u dhuruan Bibliotekës së Sigurisë 460 libra me përmbajtie policore dhe artistike .

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007565975189209
array(1) { ["section"]=> string(67) "icitap-i-dhuron-450-libra-bibliotekes-se-akademise-se-sigurise-5822" }