Identifikohen autorët e sulmit, vëllezërit el-Bakraoui ishin në kërkim nga policia belge

Publikuar tek: bota, më 09:16 23-03-2016 Identifikohen autorët e sulmit, vëllezërit el-Bakraoui ishin në kërkim nga policia belge

Dy kamikazët që u shpërthyen në aeroport ndërkombëtar të Brukselit janë identifikuar nga mediat belge si vëllezërit Khalid dhe Brahim el-Bakraoui.

Sipas televizionit “RTBF” dy kamikazët ishin të njohur për policinë e cila i kërkonte për disa krime të ndryshme në lidhje me terrorizmin por edhe krimin e organizuar. Një person i tretë është ende në kërkim nga policia, ai është identifikuar si 25 vjeçari Najim Laachraoui, ndërsa u raportua gabimisht se ishte arrestuar sot rreth orës 10:40 në Anderlecht.

Të tre personat ishin përfshirë në shkëmbim zjarri me policinë belge disa ditë më parë, gjatë aksioneve për kapjen e autorit të sulmeve në Paris, Salah Abdeslam.

CeFjqfiXEAAFqFJ.jpg

Shpërthimi në aeroport i mori jetën 20 personave dhe shkaktoi mbi 100 të plagosur, shumë prej tyre në gjendje të rëndë.

CeKVt74XIAANwCJ.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017416000366211
array(1) { ["section"]=> string(93) "identifikohen-autoret-e-sulmit-vellezerit-el-bakraoui-ishin-ne-kerkim-nga-policia-belge-35776" }