Identifikohen grabitësit e 3.2 milion dollarëve, arrestohen 4 të dyshuar në Vorë dhe Prezë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:07 14-02-2017 Identifikohen grabitësit e 3.2 milion dollarëve, arrestohen 4 të dyshuar në Vorë dhe Prezë

Autorët e grabitjes spektakolare të 3.2 milion dollarëve në Qafë-Kashar janë identifikuar.

Forcat e policisë po punojnë tashmë për kapjen e tyre. Gjatë ditës së sotme një operacion masiv u realizua në fshatin Prezë dhe Vorë. Forcat e FNSH dhe RENEA kontrolluan një pallat ku mendohet se ndodheshin të fshehur grabitësit.

Deri më tani janë shoqëruar 4 persona të dyshuar, 2 janë ndaluar në Vorë dhe 2 të tjerë në Prezë, identiteti i të cilëve nuk dihet ende.

Në këto momente ministri i Brendshëm Saimir Tahiri po zhvillon një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë Haki Çako dhe atë të Tiranës, Ervin Hodaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një tjetër kompozitor largohet nga RTSH: Më erdhi radha
Fatos Lubonja: Një popull që shkatërron historinë e tij nuk e meriton të ekzistojë. Në Durrës vepron psiqika e sëmurë e Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.011400938034058
array(1) { ["section"]=> string(95) "identifikohen-grabitesit-e-3-2-milion-dollareve-arrestohen-4-te-dyshuar-ne-vore-dhe-preze-68699" }