Identifikohen shqiptarët që vodhën shtëpinë e Presidentit të Juventusit

Publikuar tek: bota, më 16:21 16-06-2016 Identifikohen shqiptarët që vodhën shtëpinë e Presidentit të Juventusit

Policia italiane bën me dije se pas dy muaj hetime kanë identifikuar dhe arrestuar 3 shqiptarë të cilët dyshohet të  jenë autorët evjedhjes së banesës së Presidentit të Juventusit, Andrea Agnelli.

Mësohet se vjedhja ka është bërë ditën e Pashkëve dhe në pranga kanë rënë shtetasit

-Femi Makolli, 48 vjeç,

-Sedat Kurda, 50 vjeç dhe

-Florim Rexhepi, 41 vjeç

Të  3 akuzohen se kanë kryer edhe për 9 vjedhje të tjera banesash në zonën e Torinos.

Dyshohet se personat të cilët kanë kryer vjedhjet janë nga Kosova dhe vjedhjet e tyre sipas policisë kapin shifrat e miliona eurove.

Policia i ka pikasur autorët e vjedhjeve prej orëve të shtrenjta që mbanin në duar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026723146438599
array(1) { ["section"]=> string(77) "identifikohen-shqiptaret-qe-vodhen-shtepine-e-presidentit-te-juventusit-43713" }