Identifikohet autori i sulmit terrorist në Londër, humbën jetën 5 persona

Publikuar tek: bota, më 16:58 23-03-2017 Identifikohet autori i sulmit terrorist në Londër, humbën jetën 5 persona

Është identifikuar autori i sulmit në urën "Westminster" në Londër i cili mori jetën e 5 personave dhe plagosi dhjetra të tjerë.

Ai njihet si Khalid Masood, por nuk është dënuar më parë për terrorizëm.

Mediat angleze raportojnë se sipas policisë autori i sulmit në Londër kishte dhe disa identitete të tjera. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në ditëlindjen e 87-të aktori i njohur i realizon ëndrrën e saj më të madhe
Serbia i shpreh mirënjohjen Koresë së Veriut për qëndrimin ndaj Kosovës »
Article Logic
Execution time: 0.010666847229004
array(1) { ["section"]=> string(78) "identifikohet-autori-i-sulmit-terrorist-ne-londer-humben-jeten-5-persona-72907" }