Identifikohet autori i tretë i sulmit terrorist në Londër

Publikuar tek: bota, më 13:08 06-06-2017 Identifikohet autori i tretë i sulmit terrorist në Londër

Bëhet tashmë i ditur emri i autorit të tretë të sulmit terrorist në Londër, Britani.

Ai është 22 vjeçari Youssef Zauba, me origjinë nga Maroku. Dy autorët e tjerë janë tashmë të identifikuar nga ana e policisë.

Ata janë Khuram Shazad Butt 27 vjeç me origjinë nga Pakistani dhe Rachid Redouane,30 vjec, libano-maroken.

Sulmi terrorist ndodhi të shtunën në afërsi të urës së Londrës  ku mbetën të vdekur 7 persona dhe u plagosën 48 të tjerë.

tger.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013296842575073
array(1) { ["section"]=> string(63) "identifikohet-autori-i-trete-i-sulmit-terrorist-ne-londer-81422" }