Idrizi: Jam 100-karatsh se jam me të gjithë karatët e shqiptarëve. Erion sa karatsh je ti?

Publikuar tek: politike, më 19:49 23-05-2015 Idrizi: Jam 100-karatsh se jam me të gjithë karatët e shqiptarëve. Erion sa karatsh je ti?

“Kanë të drejtë kur më thonë se jam 9-karatsh por unë jam 100 karatsh se jam me të gjithë karatët e shqiptarëve nga veriu në Konispol e kudo ku rreh çdo zemër shqiptari”, tha Shpëtim Idrizi në çeljen e fushatës elektorale të PDIU duke shprehur entuziasmin për fitore.

“ Doja ta pyesja Erionin por atij iu desh të largohej  për diku. Dua ta pyes Erionin... Erion sa karat je ti?”, pyeti Idrizi pak pasi kandidati i ASHE Erion Veliaj ishte larguar për një tjetër takim.

Idrizi përmbylli përgjigjen e pyetjes së tij duke thënë se “Erioni i ka karatët brenda” duke iu referuar premtimit të Veliajt për sheshin Çamëria në zemër të Tiranës. Kreu i PDIU theksoi se e ka parë politikën e kësaj qeverie sa i takon marrëdhënieve me SHBA , Gjermaninë e Turqinë, duke sjellë në vëmendje edhe rastin e dronit në Beograd.

“E kemi parë Ramën në Beograd pas dronit, e kemi parë Ramën në marrëveshjen për detin, marrëdhëniet me SHBA-në , Gjermaninë e Turqinë “, tha Idrizi duke shprehur bindjen se në këto zgjedhje PDIU do tregojë se është një parti e madhe.

Idrizi foli ashpër për dorëhqejen e Vangjel Dules nga posti i nënkryetarit të Kuvendit "Ne dje e nxorrëm Kalin e Trojës nga Parlamenti dhe për këtë duhet të jemi krenarë sepse ne jemi shqiptarë dhe përpara atdheut nuk vendosim gjë tjetër. Kjo është arsyeja që e duam kombin e bashkuar", tha Idrizi.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.008756160736084
array(1) { ["section"]=> string(93) "idrizi-jam-100-karatsh-se-jam-me-te-gjithe-karatet-e-shqiptareve-erion-sa-karatsh-je-ti-11814" }