Idrizi: Nuk ka burrë none dhe palaço që të heqë emrin 'Çamëri'

Publikuar tek: politike, më 22:03 21-02-2018 Idrizi: Nuk ka burrë none dhe palaço që të heqë emrin 'Çamëri'

Ka reaguar me tone të ashpra kreu i partisë PDIU, Shpëtim Idrizi lidhur me kërkesën e Greqisë për heqjen e termit “Çamëri” nga tekstet shkollore.

Në një intervistë për gazetaren Ilva Tare, Idrizi ka thënë se “s’ka burrë none dhe palaço” që t’i shkojë në mendje ta heqë.

“Ajo që duam të them është që emri Çamëri nuk ka as burrë none as grua none, as palaço që ti shkojë në mendje që ta heqë, se për ta hequr nuk e heq dot. Është një zonë që njifet prej 2 mijë vjetësh dhe është larë me gjak dhe janë zona shqiptare. Për ta negociuar po ka luajtur mendsh ndonjë sigurisht që do të përballet jo me protesta, por shumë më tepër se kaq”, u shpreh Idrizi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010441064834595
array(1) { ["section"]=> string(66) "idrizi-nuk-ka-burre-none-dhe-palaco-qe-te-heqe-emrin-cameri-111029" }