Igli Tare gjen zëvendësin e Strakoshës, kryhen testet mjekësore dhe nesër zyrtarizimi

Publikuar tek: sport, më 17:37 20-06-2018 Igli Tare gjen zëvendësin e Strakoshës, kryhen testet mjekësore dhe nesër zyrtarizimi Thomas Strakosha

Skuadra e Lazios ka gjetu më në fund zëvendësin e portierit shqiptar Thomas Strakosha.

Mediat italiane raportojnë se bëhet fjalë për Silvio Proto, i cili do të firmosë një kontratë 2 vjeçare dhe në të njëjtën kohë sapo ka kryer vizitat mjekësore. Sikurse raporton “Tuttomercatoëeb”, një tjetër opsion përveç kontratës dy vjeçare, portieri do të ketë mundësinë për të rinovuar edhe për një vit tjetër.

Silvio proto është 35 vjeç dhe për momentin aktivizohet te skuadra e Olympiacos në kampionatin grek.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.045051097869873
array(1) { ["section"]=> string(91) "igli-tare-gjen-zevendesin-e-strakoshes-kryhen-testet-mjekesore-dhe-neser-zyrtarizimi-125154" }