Ikën Ardian Çela sipas marrëveshjes Rama-Basha, ja emri i drejtorit të ri të OSHEE

Publikuar tek: aktualitet, më 12:28 02-06-2017 Ikën Ardian Çela sipas marrëveshjes Rama-Basha, ja emri i drejtorit të ri të OSHEE

Ardian Çela ikën nga posti i drejtorit të Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, sipas marrëveshjes së nënshkruar mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha.

Haki Mustafa është emri i drejtorit të OSHEE që do të zëvendësojë Çelën. Më herët, Mustafa ka qenë kryetar i PD-së në Njësinë 11 në Laprakë dhe ishte propozim i Bashës që ai të vendosej në krye të administrimit të OSHEE.

Kujtojmë se Ardian Çela qëndroi përgjatë 2 vitesh e gjysmë dhe nën drejtimin e tij , OSHEE shënoi një performancë pozitive duke ulur nivelin e humbjeve në 28% në fund të vitit 2016, nga 45% që ishte në vitin 2013.

haki.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Me fraktura të rënda, plagë në trup, kokë...çfarë ndodhi me fëmijët dje në pishinën "EKLIPS", rrëfimi TRONDITËS i nënës
Ngrihet Taks-Forcë për monitorimin e administratës gjatë fushatës zgjedhore »
Article Logic
Execution time: 0.0096731185913086
array(1) { ["section"]=> string(87) "iken-ardian-cela-sipas-marreveshjes-rama-basha-ja-emri-i-drejtorit-te-ri-te-oshee-80948" }