Ikën De Biasi, Gatusso trajneri i ri i kombëtares shqiptare?

Publikuar tek: sport, më 10:15 07-07-2016 Ikën De Biasi, Gatusso trajneri i ri i kombëtares shqiptare?

Portali zvicerian “Fusballinfos.ch” ka publikuar një lajm në lidhje me pasuesin e mundshëm të trajnerit Xhani de Biazi në stolin e Kombëtares kuqezi.

Sipas këtij portali, drejtuesit e FSHF-së kanë menduar për trajnerin e Pizës në Itali, ish-futbollistin e famshëm të Milanit, Xhenaro Gatuzo, i cili duket një nga kandidatët më të fortë.

Për De Biazin ka shumë oferta pas Europianit, madje edhe nga Kombëtare me shumë emër. Edhe pse ai ka kontratë me Shqipërinë, mund të largohet dhe kjo ka bërë që drejtuesit e FSHF-së të marrin masat. Ardhja e Gatuzos në krye të kuqezinjve do të ishte e bujshme, duke ditur karizmën e këtij personi, që aktualisht ka një shqiptar nën urdhrat e tij, Edgar Çanin.

 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091960430145264
array(1) { ["section"]=> string(64) "iken-de-biasi-gatusso-trajneri-i-ri-i-kombetares-shqiptare-45810" }