Ikën shirat por temperaturat ulen ndjeshëm, Shërbimi Ushtarak: Në zonat malore fillon dëbora

Publikuar tek: aktualitet, më 17:27 25-12-2019 Ikën shirat por temperaturat ulen ndjeshëm, Shërbimi Ushtarak: Në zonat malore fillon dëbora Foto ilustruese

Edhe pse reshjet e shiut nuk do të jenë prezente në ditët në vazhdim, Shërbimi Meterologjik Ushtarak njofton se temperaturat do të ulen ndjeshëm. 

Nesër, pritet mot i kthjellët e me vranësira të përqendruara kryesisht përgjatë maleve. Në zonat e thella malore do të nisin reshjet e dëborës, por që do të jenë të izoluara. Përsa i përket erës, ajo do të fryjë nga kuadrati i veriut e në orët e pasdites do të jetë e vrullshme, kryesisht në brigjet detare aty ku valëzimi në det do të jetë i forcës 3 deri 4.

Temperaturat parashikohen në:

-zonat malore -1ºC deri në 7ºC
-zonat e ulëta 2ºC deri në 15ºC
-zonat bregdetare 4ºC deri në 16ºC
 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vdekur në banesë 47 vjeçari, dyshohet se është vetëvrarë (DETAJE)
TRAGJIKE/ Makina hedh në ajër qytetarin tek vijat e bardha, policia ka pamjet dhe nuk ka arrestuar ende autorin (VIDEO - PAMJE TË RËNDA) »
Article Logic
Execution time: 0.012363910675049
array(1) { ["section"]=> string(97) "iken-shirat-por-temperaturat-ulen-ndjeshem-sherbimi-ushtarak-ne-zonat-malore-fillon-debora-190353" }