Ikën Tramezzani, De Biasi zgjedh një shqiptar për vendin e tij

Publikuar tek: sport, më 18:21 20-12-2016 Ikën Tramezzani, De Biasi zgjedh një shqiptar për vendin e tij

Paolo Tremezzani është zyrtarisht i larguar nga projekti kuqezi. Zëvëndësi i De Biasit do të transferohet në Zvicër për të marrë rolin e trajnerit tek skuadra e Luganos. Mediat italiane kanë zbuluar të parat lajmin që më pas ka gjetur zyrtarizim edhe pranë FSHF-së.

Burime për newsport.al bëjnë të ditur se vëndin e italianit pritet ta marrë një shqiptar. De Biasi ka njeriun më të besuar Ervin Bulkun dhe ai pritet të jetë pasardhësi i Tramezzanit. Njohja mjaft e mirë që ka për skuadrën, marrëdhënia e shkëlqyer me trajnerin italian dhe kuotat që ka si një ish, e bëjnë Bulkun opsionin më të mirë për këtë post.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027081966400146
array(1) { ["section"]=> string(67) "iken-tramezzani-de-biasi-zgjedh-nje-shqiptar-per-vendin-e-tij-63247" }