Ikin dritat në mes të shfaqjes në TK, aktorët mbeten në errësirë, nisin improvizojnë nga halli

Publikuar tek: aktualitet, më 08:50 13-04-2015

Teksa aktorët interpretonin në skenën e Teatrit kombëtar, papritur ikin dritat duke i lënë aktorët në errësirë dhe me batuta në gojë.

Këtë fakt e ka denoncuar gtazetarja Ola Bruko e cila ka filmuar gjithçka, përfshirë këtu edhe batutat e aktorëve të cilët në ato kushte u munduan të improvizonin për të “fshehur” këtë situatë mjeruese në Teatrin Kombëtar. Dritat kanë ikur dy herë gjatë shfaqjes . Aktori Neritan Liçaj në pritje të ardhjes së dritave, teksa i kërkon ndjesë publikut thotë: "Ne e kishim paguar energjine elektrike".

Dritat ikën sërish dhe këtë herë ishte aktorja Olta Daku ajo e cila improvizoi rikthimin e energjisë në rol e sipër (e ndriçuar vetem nga celularet e publikut). Ja pamjet filmike të sjella nga gazetarja dhe reagimet e aktorëve në skenën e errësuar.          

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mrekullia e natyrës në Lagunën e Karavastasë. Braçe publikon disa foto të rralla
Vëllezërit Prendi arrestohen në Itali për vjedhje, u kapën me materiale ndërtimi »
Article Logic
Execution time: 0.011619091033936
array(1) { ["section"]=> string(97) "ikin-dritat-ne-mes-te-shfaqjes-ne-tk-aktoret-mbeten-ne-erresire-nisin-improvizojne-nga-halli-8534" }