IKMT batërdi në Vlorë, prish 517 objekte pa leje dhe 81 objekte për projektin e rrugës

Publikuar tek: aktualitet, më 17:07 18-02-2015 IKMT batërdi në Vlorë, prish  517 objekte pa leje dhe 81 objekte për projektin e rrugës

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur 517 objekte të paligjshme, mes tyre ndërtesa, shtesa, mure, e kioska në një aksion të nisur prej dy javësh. Inspektorët e IKMT kanë identifikuar rreth 1 mijë objekte të paligjshme.

Ky është bilanci deri në ditën e sotme kur po vazhdon ende të punohet për prishjen e objekteve nga ana e IKMT.

Një aksion paralel IKMT po vazhdon edhe në lagjen Kushtrimi të qytetit të Vlorës ku janë shembur 81 objekte në kuadër të projektit për ndërtimin e rrugës “Transballkanike.”

Ky aksion është kundërshtuar nga banorët e Vlorës të cilët u ngritën edhe në protesta por mesa duket opracioni do të vazhdojë deri në fund.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « AKKP kallëzon 32 persona për falsifikim dokumentash
‘’Laguna e Patokut’’, molla e sherrit mes fisit të deputetit Prenga dhe fisit Cali »
Article Logic
Execution time: 0.01226806640625
array(1) { ["section"]=> string(90) "ikmt-baterdi-ne-vlore-prish-517-objekte-pa-leje-dhe-81-objekte-per-projektin-e-rruges-3752" }