IKMT gjobit IMT-në e bashkive: Këto janë shkeljet dhe vlera e gjobitjes

Publikuar tek: aktualitet, më 11:09 10-02-2017 IKMT gjobit IMT-në e bashkive: Këto janë shkeljet dhe vlera e gjobitjes

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit përgjatë kontrolleve të ushtruara në bashkitë e vendit, ka konstatuar shkelje nga kryeinspektorët apo inspektorët e Inspektorateve të Mbrojtjes së Territorit.

Shkeljet e vërejtura më së shumti janë: Mosrespektimi i afateve, mosvazhdimi i procedurave ligjore për marrjen e vendimeve si dhe, mos ushtrimi i funksionit të kontrollit të territorit. Shkeljet janë vërejtur në bashkitë e Korçës, Pogradecit, Beratit, Lushnjës, Librazhdit dhe Rrogozhinës.
IKMT ka vendosur dënimin me gjobë të këtyre shkeljeve, e cila në total kap vlerën e 4.860.000 lekëve. Aktualisht IKMT është duke vazhduar kontrollin në bashkinë e Sarandës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitja e argjendarisë në Sarandë, arrestohet një tjetër autor (Emri)
Ngjarje e rëndë, babë e bir tentojnë të vrasin një person, arrestohen (EMRAT, FOTOT DHE DETAJET) »
Article Logic
Execution time: 0.012814998626709
array(1) { ["section"]=> string(76) "ikmt-gjobit-imt-ne-e-bashkive-keto-jane-shkeljet-dhe-vlera-e-gjobitjes-68309" }