IKMT në Golem, nis shembja e disa ndërtesave buzë detit (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:53 09-02-2018 IKMT në Golem, nis shembja e disa ndërtesave buzë detit (Foto)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit po zhvillon sot një aksion për shembjen e godinave në zonën e plazhit në Golem.

Pjesa më e madhe e ndërtimeve që po shemben janë lokale dhe kioska të ndërtuara me materiale të lehta të çmontueshme.

Shqetësimi i pronarëve të bizneseve ka qenë se nuk kanë marrë një njoftim paraprak dhe tani po nxitojnë të çmontojnë çfarë të mundin nga bizneset, përpara se t’ua shembë buldozeri.

asdfwghwhsdf.jpg

sgfw4eg32fgwf3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në Korçë, përplasen keq dy makina (FOTO)
Tragjike: I riu i jep fund jetës duke u vetëvarur në ballkonin e shtëpisë në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.012123107910156
array(1) { ["section"]=> string(66) "ikmt-ne-golem-nis-shembja-e-disa-ndertesave-buze-detit-foto-109737" }