IKMT nis shembjen e ndërtesave të paligjshme në Fier

Publikuar tek: aktualitet, më 13:04 01-04-2015 IKMT nis shembjen e ndërtesave të paligjshme në Fier Nga aksioni i sotëm i IKMT-së në Fier

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot në qytetin e Fierit aksionin për prishjen e objekteve të paligjshme, i cili do të shtrihet në të gjithë qytetin.  Qytetarët nuk kanë bërë rezistencë ndaj aksionit, ku kanë çmontuar edhe vetë strukturat e vendosura mbi trotuarë.

Aksioni i IKMT-së ka nisur aksionin që në fillim të kësaj jave dhe sot është në ditën e tretë të punës. Specialistët po punojnë për shembjen e ndërtimeve pa leje në rrugën “Ramiz Aranitasi”.

Plani i punës të IKMT-së përfshin disa ndërhyrje në rrugët kryesore, dytësore, por edhe në thellësi të lagjeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sauk, policia zbulon një sasi municionesh luftarake
Ndihma e FBI-së për Byronë Kombëtare, Tahiri takohet me zyrtarët amerikanë »
Article Logic
Execution time: 0.011288166046143
array(1) { ["section"]=> string(57) "ikmt-nis-shembjen-e-ndertesave-te-paligjshme-ne-fier-7546" }