IKMT njofton: 33 objektet në 'Astir' do të shemben brenda ditës së sotme

Publikuar tek: aktualitet, më 15:12 12-11-2019 IKMT njofton: 33 objektet në 'Astir' do të shemben brenda ditës së sotme

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka njoftuar se deri më tani në zonën e ‘Astirit’ janë prishur 24 objekte.

Përmes një njoftimi, IKMT bën me dije se 8 objekte ishin 2 katëshe, 4 tre katëshe dhe 12 një katëshe.

Më tej IKMT, thekson se aksioni do të vijojë deri në prishjen e 33 objektet në përfundim të ditës.

‘Prej mëngjesit te sotëm IKMT ka nisur prishjen e 33 objekteve ne zonën e “Astir”. Deri në këto momente janë prishur 24 objekte, prej të cilave 8 objekte 2 katëshe, 4 tre katëshe dhe 12 nje katëshe. Objektet e tjera janë ne proces dhe do te prishen të gjitha brënda ditës së sotme’, thuhet në njoftim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03249192237854
array(1) { ["section"]=> string(76) "ikmt-njofton-33-objektet-ne-astir-do-te-shemben-brenda-dites-se-sotme-185618" }