IKMT vijon aksionin, shemb godinën e Drejtorisë së Shëndetit Publik në Durrës dhe pallatin në Lezhë (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:55 06-07-2020 IKMT vijon aksionin, shemb godinën e Drejtorisë së Shëndetit Publik në Durrës dhe pallatin në Lezhë (VIDEO) Foto gjate shembjes

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin në Lezhë dhe Durrës për shembjen e ndërtesave të cilat u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në Durrës sot IKM ka shembur godinën e Drejtorisë së Shëndetit Publik e cila është dëmtuar nga tërmeti.

Pas dëmeve nga tërmeti, punonjësit e kësaj drejtorie janë zhvendosur në godinën e Inspektoratit Shëndetësor ku kryen aktivitetin e tij prej më shumë se 7 muaj.

Kurse në Lezhë është shembur pallati nr. 88 në lagjen "Skëndërbeg", ku objekti do të rindërtohet nga e para.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091030597686768
array(1) { ["section"]=> string(111) "ikmt-vijon-aksionin-shemb-godinen-e-drejtorise-se-shendetit-publik-ne-durres-dhe-pallatin-ne-lezhe-video-213015" }