'Iku çadra, iku protesta, ç'do bëhet tani? Basha: Opozita nuk është e dobët, unë kam marrë vendime shumë të forta

Publikuar tek: politike, më 12:36 15-11-2019 'Iku çadra, iku protesta, ç'do bëhet tani? Basha: Opozita nuk është e dobët, unë kam marrë vendime shumë të forta Lulzim Basha gjatë takimit

Gjatë takimit në Urën Vajgurore, lideri i opozitës, Lulzim Basha prezantoi zgjidhjen e tij për buqësinë që sipas tij kryeministri Rama e ka futur në kolpas total.

Gjatë bashkëbisedimit të tij me fermerët e asaj zone, njëri nga të pranishmit , iu drejtua kryedemokratit:

‘Të kam ndjekur që në çadër, pastaj në protesta. Por iku çadra, iku protesta, çfarë do të ndodhë tani?’, tha fermeri.

‘Unë kam për detyrë t’iu them se nesë shisni votën, keni shitur veten tuaj si bagëtitë në tregun e Roskovecit. Opozita nuk është e dobët e unë nuk rri duarkryq. Kur vjen fjala tek vendimet e forta, nuk ka ndonjë opozitë tjetër që ka marrë vendime me të forta se ato që kam marrë unë në këto 30 vjet.

Mos prisni të dal në duel me Ramën e të luftoj. Nëse të gjithë bëhemi bashkë për një Shqipëri të drejtë dhe europiane, këtu më keni’, tha Basha.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026124954223633
array(1) { ["section"]=> string(114) "iku-cadra-iku-protesta-c-do-behet-tani-basha-opozita-nuk-eshte-e-dobet-une-kam-marre-vendime-shume-te-forta-185982" }