'Iku nga Durrësi se ka frikë nga Basha', Rama ironizon Berishën: S'ka çfarë i jep Shqipërisë! Të ketë shëndet dhe i gëzoftë... (E PLOTË)

Publikuar tek: politike, më 18:47 26-09-2020 'Iku nga Durrësi se ka frikë nga Basha', Rama ironizon Berishën: S'ka çfarë i jep Shqipërisë! Të ketë shëndet dhe i gëzoftë... (E PLOTË) Edi Rama

Kryeministri Edi Rama pas mbarimit të takimit në Vlorë me drejtorët dhe asanmblenë e partisë në këtë qytet, tha për mediat se nuk i kishte dëgjuar deklaratat e Sali Berishës në lidhje me të.

Ish-kryeministri dje tha se Rama u tërhoq nga kandidimi në Durrës pasi kishte frikë se edhe Basha kandidonte atje. Rama tha se ish-kryeministri nuk duhet dëgjuar dhe duhet lënë në vetminë e tij, pasi uk ka çfarë t'i japë më shqiptarëve.

Në mbyllje, ai nuk nguroi t'i urojë Berishës shëndet të plotë dhe jetë të gjatë.

"Kam kohë që nuk e di se çfarë thotë Berisha dhe ju sugjeroj miqësisht ta konsideroni moshën që ka si një njeri që thjesht duhet lënë në vetminë e tij. Pastë jetë të gjatë e shëndet, i gëzoftë nipat e mbesat. Shqipërisë dhe shqiptarëve nuk ka ça i jep më. Insistimi i tij që populli të dëgjoj ato që thotë ai është një fatkeqësi e madhe".

Lexo edhe: Rama mban në ‘ankth’ socialistët: Nëse do jem deputet i Vlorës ose jo do e njoftoj në kohën e duhur

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011625051498413
array(1) { ["section"]=> string(130) "iku-nga-durresi-se-ka-frike-nga-basha-rama-ironizon-berishen-konsideroni-moshen-qe-ka-te-kete-shendet-dhe-i-gezofte-e-plote-221776" }