ILDKP gjobit dhe kallëzon penalisht 14 zyrtarë për mosjustifikim të pasurisë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:30 28-04-2015 ILDKP gjobit dhe kallëzon penalisht 14 zyrtarë për mosjustifikim të pasurisë

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive dhe Konfliktit të Interesave ka kallëzuar penalisht 14 funksionarë publik për fshehje dhe mosjustifikim të pasurisë.

ILDKPI ka kërkuar në veçanti për Kryetaren e Degës Doganore Sarandë, Linda Vaso, që të nisin hetimet nga Prokuroria për pasurinë e saj të pajustifikueshme që shkon rreth 1.5 milionë dollarë.

Funksionarët e gjobitur dhe të kallëzuar penalisht nga ILDKP:

Aleks Neçaj, për funksionin Inspektor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve

Tomorr Kullolli, për funksionin Gjyqtar, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan

Lina Vaso, për funksionin Kryetare, Dega Doganore Sarandë

Alma Starova, për funksionin Inspektor, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve

Halit Xhafa, për funksionin Anëtar i Këshillit Mbikqyrës, Banka e Shqipërisë

Albert Mihaj, për funksionin Inspektor, Drejtoria Rajonale Tatimore, Tiranë

Haxhi Ismaili, për funksionin Përmbarues, Zyra Përmbarimore, Tiranë

Afrim Çupi, për funksionin Specialist, Drejtoria Rajonale Tatimore, Dibër

Admir Behari, për funksionin Inspektor, Drejtoria Rajonale Tatimore, Fier

Alfred Tusha, për funksionin Përgjegjës, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve

Dritan Manaj, për funksionin Drejtor, Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes

Afrim Bakaj, për funksionin Drejtor i Përgjithshëm, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

Kanan Shakaj, për funksionin Kryetar, Komuna Novoselë, Vlorë

Besnik Qira, për funksionin Gjyqtar, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin

Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka kërkuar marrjen e menjëhershme të masave disiplinore për subjektet në varësi të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Procedim penal nënkryetarit dhe sekretares së komunës Libonik për shpërdorim detyre
Shkarkohet drejtori i Hetimit në Doganë, nuk kishte arsimin përkatës »
Article Logic
Execution time: 0.01387095451355
array(1) { ["section"]=> string(81) "ildkp-gjobit-dhe-kallezon-penalisht-14-zyrtare-per-mosjustifikim-te-pasurise-9874" }