Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel: Jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, ringjalljes…

Publikuar tek: politike, më 14:04 22-03-2016 Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel: Jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, ringjalljes…

Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel. Sot është 22 mars, Sulltan Novruzi dhe besimtarët bektashinj janë në festë.

Pasi kreu një vizitë në Kryegjyshatën Botërore Meta tha se edhe pse sot jemi të gjithë të tronditur, duhet të gjejmë forcën dhe motivin për të ruajtur harmoninë fetare.

“Të gjithë sot jemi tronditur, por kjo është një ditë e shenjtë, jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, e ringjalljes, e shpresës. Që  na motivon më shumë për të ruajtur bashkëjetesën dhe harmoninë ndërfetare në vendin tonë që është një pasuri kaq e madhe në këto kohë të vështira e të trazuara’’, tha Meta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089869499206543
array(1) { ["section"]=> string(111) "ilir-meta-jep-mesazhin-e-shpreses-pas-sulmeve-ne-bruksel-jo-dite-e-frikes-por-e-riperteritjes-ringjalljes-35717" }