Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel: Jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, ringjalljes…

Publikuar tek: politike, më 14:04 22-03-2016 Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel: Jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, ringjalljes…

Ilir Meta jep mesazhin e shpresës, pas sulmeve në Bruksel. Sot është 22 mars, Sulltan Novruzi dhe besimtarët bektashinj janë në festë.

Pasi kreu një vizitë në Kryegjyshatën Botërore Meta tha se edhe pse sot jemi të gjithë të tronditur, duhet të gjejmë forcën dhe motivin për të ruajtur harmoninë fetare.

“Të gjithë sot jemi tronditur, por kjo është një ditë e shenjtë, jo ditë e frikës, por e ripërtëritjes, e ringjalljes, e shpresës. Që  na motivon më shumë për të ruajtur bashkëjetesën dhe harmoninë ndërfetare në vendin tonë që është një pasuri kaq e madhe në këto kohë të vështira e të trazuara’’, tha Meta.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010778903961182
array(1) { ["section"]=> string(111) "ilir-meta-jep-mesazhin-e-shpreses-pas-sulmeve-ne-bruksel-jo-dite-e-frikes-por-e-riperteritjes-ringjalljes-35717" }