Ilir Meta komenton nenin për ''Shpifjen'': Do ketë reflektim besoj

Publikuar tek: politike, më 11:41 12-11-2015 Ilir Meta komenton nenin për ''Shpifjen'': Do ketë reflektim besoj Ilir Meta

Reagon Kryetari i Kuvendit Ilir Meta për ashpërsimet në Kodin Penal në lidhje me veprën e shpifjes. Pas reagimeve të kryeministrit Edi Rama se neni ishte keqkuptuar dhe se bëhej fjalë për shpifjet e politikanëve për politikanët, ka reaguar menjëherë edhe kryetari i Kuvendit, Meta.

“Është keqkuptuar qëllimi me formulimin, kështu që do ketë reflektim besoj”, tha Meta.

Më herët deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj kundërshtoi dënimin me 3 vjet burg, duke thënë se ishte e bindur që edhe partia e saj, LSI-ja do ta kundërshtonte.

“Shpifja e kryer botërisht ndaj një funksionari të lartë shtetëror apo të zgjedhur, me qëllim atribuimin atij të një fakti që parashikohet nga ligji si vepër penale, dënohet me gjobë ose me burgim deri në 3 vjet’’, kjo është shtesa në Kodin Penal.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090980529785156
array(1) { ["section"]=> string(67) "ilir-meta-komenton-nenin-per-shpifjen-do-kete-reflektim-besoj-25236" }