Ilir Meta përballë të gjithëve…A do të ngrejë sërish peshë politikën shqiptare?

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:12 30-09-2015 Ilir Meta përballë të gjithëve…A do të ngrejë sërish peshë politikën shqiptare?

Çfarë po ndodh në politikën shqiptare? A është e vërtetë ajo që thuhet deri më tani se Rama dhe Basha janë bërë bashkë për të “fundosur” politikisht Ilir Metën?

Gjithçka edhe mund të jetë me dyshimet e saj, por insinuatat mbeten për konfliktin që ka ndodhur dhe për mënyrën sesi po ecin ngjarjet për hetimin ndaj CEZ. Kështu, dokumentet për herë të parë të arbitrazhit për këtë çështje dolën nga Avokatura e Shtetit dhe pakkush nuk e mori me mend se në këtë çështje është përfshirë edhe ndonjë funksionar i qeverisë. I vetmi që nuk foli për momentin ishte Ilir Meta, i cili me “qetësi dhe dashuri” sikurse thotë, pret vendimin dhe verdiktin e politikës. Padyshim nuk ka pak hatërmbetje me qeverinë, dhe këtë e konfirmon edhe Spartak Braho.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012013912200928
array(1) { ["section"]=> string(84) "ilir-meta-perballe-te-gjitheve-a-do-te-ngreje-serish-peshe-politiken-shqiptare-21973" }