Ilir Meta president, reagon ish-këshilltari i Fatos Nanos dhe sqaron të gjithë të habiturit

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:13 28-04-2017 Ilir Meta president, reagon ish-këshilltari i Fatos Nanos dhe sqaron të gjithë të habiturit

Ylli Dylgjeri gazetari dhe ish-këshilltari i Fatos Nanos ka bërë një sqarim mëngjesin e sotëm lidhur me heshtjen zgjedhore siç e cilëson ai të gazetës së LSI-së.

Përmes një statusi në facebook, Dylgjeri shkruan se gazeta është korrekte.  

“Sot në leximin e shtypit në TV-të, është "konstatuar" me habi, se gazeta Integrimi organ i LSI-së, nuk ka asnjë fjalë për kandidaturën e Z. Meta për President.
Sqaroj të gjithë të habiturit se një ditë përpara votimit starton heshtja zgjedhore.
Kështu, gazeta është korrekt me heshtjen”, shkruan Dylgjeri, ndërsa sot pritet të votohet në parlament kandidatura e kreut të LSI-së, Ilir Meta si presidenti i ri i vendit.  

 

 dylgjeri.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.24411606788635
array(1) { ["section"]=> string(96) "ilir-meta-president-reagon-ish-keshilltari-i-fatos-nanos-dhe-sqaron-te-gjithe-te-habiturit-76728" }