Ilir Meta publikon FOTON nga Vlora, sfidon gazetarët e Tiranës: Këta janë në shërbim të së vërtetës, shembull për ‘profesionistët’ e kryeqytetit

Publikuar tek: aktualitet, më 09:27 19-01-2021 Ilir Meta publikon FOTON nga Vlora, sfidon gazetarët e Tiranës: Këta janë në shërbim të së vërtetës, shembull për ‘profesionistët’ e kryeqytetit Presidenti Meta me gazetaret e Vlores

Presidenti Ilir Meta prej ditës së djeshme ndodhet në qytetin e Vlorës, ku ka zhvilluar disa takime me banorët për problemet që ata kanë. Sot, kreu i shtetit ka takuar dhe gazetarët e Vlorës, për të cilët thotë se janë në shërbim të së vërtetës.

Meta sfidon gazetarët e Tiranës, duke shkruar se “profesionistët” e kryeqytetit duhet të marrin shembull nga gazetarët e Vlorës.

“Kush tha, që gazetaria e mirë bëhet vetëm në Tiranë?!

Në Vlorë ka sot një brez të ri gazetarësh kurajozë, që të impresionojnë me profesionalizmin e tyre, në shërbim të informimit, së vërtetës dhe interesit publik.

Shembull, që duhet ndjekur madje dhe nga disa "profesionistë" në Tiranë.

I lumtur të takohesha e të bisedoja me ta, në veçanti për problemet, që mundojnë sot Vlorën dhe vendin tonë”, shkruan Ilir Meta, President i Republikës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 4 të rinjtë kërcënojnë pronarin e lokalit në Durrës dhe i thyejnë xhamat, tentojnë të largohen por arrestohen nga Policia
Mbërrijnë makineritë dhe vendosen shtyllat e energjisë elektrike për kantierin, nis puna për spitalin e ri në Fier »
Article Logic
Execution time: 0.012521982192993
array(1) { ["section"]=> string(146) "ilir-meta-publikon-foton-nga-vlora-sfidon-gazetaret-e-tiranes-keta-jane-ne-sherbim-te-se-vertetes-shembull-per-profesionistet-e-kryeqytetit-235542" }