Ilir Meta skeptik për emigrantët: Shqipëria do kontribuojë sa të ketë mundësi, BE dhe SHBA t’i japë fund krizës

Publikuar tek: politike, më 14:11 14-03-2016 Ilir Meta skeptik për emigrantët: Shqipëria do kontribuojë sa të ketë mundësi, BE dhe SHBA t’i japë fund krizës

Ilir Meta skeptik për pritjen e emigrantëve nga Shqipëria. Kreu i Kuvendit dhe njëkohësisht kreu i partisë që bashkëqeveris me Ramën, duket se është realist, sa u përket mundësive të Shqipërisë për të përballuar fluksin e emigrantëve sirianë e vendeve të tjera.

“Shqipëria do kontribuojë sa të ketë mundësi, BE dhe SHBA t’i japë fund krizës’’, ka deklaruar nga Gjirokastra Meta.

“Shqipëria do kontribuojë me aq sa të ketë mundësi. BE dhe SHBA t’I japë fund krizës në vendet e origjinës. Zgjidhja nuk është të përballemi me pasojat e krizës”, ka argumentuar më tej.

Meta edhe më parë ka ngritur shqetësimet e tij, lidhur me ekonominë shqiptare dhe klimën e biznesit në vend. Nga ana tjetër opozita flet për situatë ekstreme varfërie dhe analistët për deflacion.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093550682067871
array(1) { ["section"]=> string(115) "ilir-meta-skeptik-per-emigrantet-shqiperia-do-kontribuoje-sa-te-kete-mundesi-be-dhe-shba-t-i-jape-fund-krizes-35044" }