IMAZH I FORTË: Pak metra larg Tiranës, ky është 8-Marsi i vërtetë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:22 09-03-2017 IMAZH I FORTË: Pak metra larg Tiranës, ky është 8-Marsi i vërtetë

Një imazh i fortë këtë 8-mars na vjen vetëm pak metra larg Tiranës, aty ku një nënë, një grua.... po lufton për mbijetesë.

Fotoja është shkrepur nga Rezart Cenaj dhe përcjell një mesazh të fuqishëm që vlen më shumë edhe se vetë kjo datë e shënuar.

“Pak më në periferi të Tiranës, 8 marsi është një ditë e zakonshme mbijetese”, shkruan Cenaj duke na bërë të kujtojmë edhe njëherë se kjo nuk duhej të ishte një ditë feste por proteste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama nga Korça me pushkë në dorë, por komenti i një prej ndjekësve të tij është epik
“The Telegraph” shkruan për Butrintin, e vlerëson si ndër qytetet më të veçanta në botë »
Article Logic
Execution time: 0.010848045349121
array(1) { ["section"]=> string(69) "imazh-i-forte-pak-metra-larg-tiranes-ky-eshte-8-marsi-i-vertete-71274" }