Imazhi gjithnjë i rëndësishëm, ja si modifikonin fotot Marilyn Monroe dhe Sophia Loren

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 12:57 18-10-2015 Imazhi gjithnjë i rëndësishëm, ja si modifikonin fotot Marilyn Monroe dhe Sophia Loren

Ato konsiderohen si femrat më seksi që bota njeh, megjithatë, ndonëse në atë kohë nuk ekzistonte photoshop-i, Marilyn Monroe dhe Sophia Loren nuk i kanë shpëtuar tundimit për të modifikuar fotot ku ato shfaqeshin në revista të ndryshme.

Në galerinë e mëposhte, tregohet mënyra se si realizoheshin fotot disa dekada më parë dhe ndërhyrjeve që u bëheshin atyre, jo vetëm për të ndryshuar sfondin, por edhe për t’i dhënë një pamje akoma më seksi personazhit që ndodhej në të.

Gjithsesi, Monroe dhe Loren janë të pakontestuara në bukurinë e tyre. 

Në galeri ndodhen disa prej ikonave të bukurisë në SHBA, vite më parë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025513887405396
array(1) { ["section"]=> string(91) "imazhi-gjithnje-i-rendesishem-ja-si-modifikonin-fotot-marilyn-monroe-dhe-sophia-loren-23391" }