IML: Foshnja nuk ka vdekur nga i ftohti. Manjani kërkon përshpejtim të hetimeve

Publikuar tek: politike, më 16:41 29-12-2015 IML: Foshnja nuk ka vdekur nga i ftohti. Manjani kërkon përshpejtim të hetimeve

Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka kërkuar përshpejtim të hetimeve për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së një foshnje 3 muajshe disa ditë më parë.

Foshnja e komunitetit rom humbi jetën gjatë natës teksa po flinte në qiell të hapur bashkë me nënën e saj, ndërsa në media u tha se shkaku i vdekjes ishte i ftohti, çka ngjalli edhe reagime të shumta. Por sipas Institutit të Mjekësisë Ligjore, vdekja e foshnjes nuk ka ardhur si pasojë e të ftohtit.

IML thotë se të dhënat janë evidentuar dhe janë në proces verifikimi, për këtë arsye edhe ministri i Drejtësisë, Manjani, ka kërkuar përshpejtim të hetimeve për përcaktimin e shkaktut të vdekjes. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098040103912354
array(1) { ["section"]=> string(83) "iml-foshnja-nuk-ka-vdekur-nga-i-ftohti-manjani-kerkon-pershpejtim-te-hetimeve-28801" }