Implikimi i zyrtarëve socialistë në përgjimet e Bild, Ahmetaj: Prokuroria të hetojë me urgjencë, distancohen nga individët që blejnë...

Publikuar tek: politike, më 23:04 18-06-2019 Implikimi i zyrtarëve socialistë në përgjimet e Bild, Ahmetaj: Prokuroria të hetojë me urgjencë, distancohen nga individët që blejnë...

Socialisti Arben Ahmetaj është distancuar nga shit-blerja e votave në qarkun e Dibrës, i denoncuar nga gazeta gjermane Bild dje përmes disa përgjimeve.

Distancohem nga çdo individ që shet dhe blen votën, tha Ahmetaj në emisionin 'Dritare me Rudinën', ndërsa i bëri thirrje Prokurorisë të nisë hetimet me urgjencë.

'Unë distancohem nga çdo individ që shet dhe blen votën. Prokuroria të hetojë me urgjencë. Unë distancohem. Ne kemi kërkuar në kod, që ta bëjmë kodin dhe ta përmirësojmë që këto të mos ndodhin. E mbani mend Rruzhdien?', tha Arben Ahmetaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067911148071289
array(1) { ["section"]=> string(136) "implikimi-i-zyrtareve-socialiste-ne-pergjimet-e-bild-ahmetaj-prokuroria-te-hetoje-me-urgjence-distancohen-nga-individet-qe-blejne-168781" }