Impresionuese, artisiti jep iluzionin e kameleonit të pikturuar në dy trupa njeriu

Publikuar tek: kulture-art, më 11:56 31-03-2015

Artisiti Johanes Sttoter ka mundur që të japë iluzionin e kameleonit duke pikturuar ngyrat e këtij zvarraniku në dy trupa femrash.

Johanes Sttoter është një artist i njohur si kampion botëror për artin që mund  të krijojë në trupat e njerëzve. Iluzioni është thuajse perfekt, por në të vërtetë janë dy trupa nudo në të cilët është pikturuar zvarraniku shumëngjyrësh.

Videoja me artin e Johanes ka bërë shumë bujë në rrjetet sociale.

Johanes Sttoter ka edhe një website ku shihen shumë vepra arti të frymëzuara nga ngjyrat dhe objeketet e ndryshme të natyrës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023505926132202
array(1) { ["section"]=> string(86) "impresionuese-artisiti-jep-iluzionin-e-kameleonit-te-pikturuar-ne-dy-trupa-njeriu-7435" }