Inagurimi i Trump ngre në protestë gjithë Amerikën, yjet e Hollywood bëhen bashkë me qytetarët

Publikuar tek: bota, më 07:12 20-01-2017 Inagurimi i Trump ngre në protestë gjithë Amerikën, yjet e Hollywood bëhen bashkë me qytetarët

Menjëherë pas nisjes së ceremonisë së inagurimit të Presidentit të ri Donald Trump, kanë nisur edhe protestat në të gjithë Amerikën.

Sipas 'BBC' kësaj proteste i janë bashkuar edhe yje të Hollywood dhe personazhe VIP, ndër ta kanë qenë edhe Robert De Niro, Michael Moore, Cynthia Nixon etj.

Qytetarët kanë paralajmëruar se do të ketë protesta massive në të gjithë vendin  dhe se do të vijojnë gjatë gjithë fundjavës.

trump71.jpgtrump72.jpgtrump73.jpgtrump741.jpgtrump70.jpgtrump51.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump në Uashington, gati për inaugurimin
“Si të jesh president i suksesshëm”, Barack Obama tregon sekretin vetëm disa orë përpara se të largohet »
Article Logic
Execution time: 0.0091381072998047
array(1) { ["section"]=> string(99) "inagurimi-i-trump-ngre-ne-proteste-gjithe-ameriken-yjet-e-hollywood-behen-bashke-me-qytetaret-66089" }